Noderīgi linki

trešdiena, 2012. gada 31. oktobris

Kristību kleitiņa.
Tā nu ir sanācis, ka kādai tuvai paziņai ir iepatikusies kristību kleitiņa, kuru tamborēju savai meitiņai. Un lūk tiku pie pamatīga darba, jo jāuzdarina kleitiņa viņas meitiņai, kurai gandrīz 3 mēneši. Šoreiz izmantoju pavisam citu shēmu, un citus diegus. Mēģināšu izveidot aprakstiņu, lai pašai paliek atmiņā kā visu esmu darījusi, bez šaubām, būs kāds, kurš manu aprakstu nesapratīs, bet saprotamu aprakstu izveidot ir ļoti sarežģīti.  ŠEIT ir adresīte, kuru izmanotju, kā paraugu.

Tika izmantoti 7 kamolīši dzijas, un 1 kamolītis sudrabainajai apdarītei, 4 metri lentas, 6 "knopkas".
Pirmā tapa kleitiņa. Tamborēju ar 2 nr. tamboradatu.Izmantoju šādu shēmu.
Sākumā tamborēju krūšu daļu, katras rindas noslēgumā iztamborējot 4 stabiņus ar vienu apmetumu ( vieta pogām). Pēc tam tamborēju 42 stabiņus ar apmetumu, 54 izlaidu (piedurknes),un turpināju nenoraujot diegu tālāk 90 stabiņus ar apmetumu, atkal izlaidu 54 cilpiņas, un turpināju tamborēt tālāk 42 stabiņus ar apmetumu. Tālāk sekoja 2 rindas ar stabiņiem ar vienu apmetumu, 3 rindā tamborēju vietu lentai, man tie bija  
2 stabiņi ar 3 apmetumiem, 2 gaisa cipliņas.
Svārciņu daļu adīju pēc šādas shēmas.

Darba apdarītei izmantoju šādu shēmu, pēdējā rinda ar sudrabaino diegu. Apdarīte tika tamborēta ar 1,25 nr. tamboradatu.


Priekšpuse.

Mugurpuse.
Aizmugurē piešuvu "knopkiņas" un lai noslētu to piešūšanas atstātās pēdas, izveidoju mazas bantītes.Bolero jaciņa. Ticat, vai ne, bet ar šo gāja visgrūtāk.Jaciņa pati ir adīta,ar tamborētu apdarīti.Cepurīte.Cepurīti tamborēju pēc ŠĪ PARAUGA, tikai rakstiņu izmantoju to pašu kuru kleitiņai.

Čībiņas. Čībiņas tika tamborētas jau ar 1,25 nr. tamboradatu.


Mana modelīte, kura tika izīrēta no kolēģītes. Atlīdzināt par palīdzību nāksies ar jaunām čībiņām, un cepurīti priekš mazās dāmas-modeles. 3 komentāri:

  1. Mans ir bez vārdiem :) Pamatīgu darbu esi ieguldījusi un gan viss kopā, gan katrs apģērba gabals izskatās smuki un gaumīgi!!!! Man ļooooti patīk. Malacīte!!!!

    AtbildētDzēst
  2. Čībiņas ir vienkārši fantastiskas. Tām shēma ir pieejama? Ja ir vai varētu atsūtīt uz e-pastu diana.protizane@inbox.lv
    Piektdien meitiņai kristības un meklēju ko dikti skaistu, baznīcās tagad vēsāk, šajās varētu būt siltāk kājiņai nekā pirktās kurpītēs :)

    AtbildētDzēst